-Na minulosti nezáleží?

29. srpna 2013 v 22:43 | SakuraUchihaHaruno13 |  Ninja svět
Bylo pozdní letní odpoledne. Sakura byla ve svém domě. Seděla v okně a přemýšlela. Věděla, že Naruto se po tréninku s Jiraiyou vrátil mnohem silnější a celkově i dospělejší. Stále se ale ještě nevracel Sasuke.
Povzdychla si. Sasukeho dříve milovala, nedokázala však říct, zda ho miluje i nyní.
Chvíli se nad tím pozastavila. 'Vlastně už nemám důvod ho milovat.' řekla si. 'Odešel a mě tady nechal. Nikdy neudělal nic, co by mi ukázalo, že mě má rád. Nikdy se ani slůvkem nezmínil, že jsem pro něj důležitá. Nechal mě tady, aniž by mi naznačil, jestli mě miluje.' přemýšlela dál Sakura. 'Už ho nemiluji.' rozhodla. 'Už není pro můj život důležitý. Necítím potřebu na něj každý den čekat. Jsem ráda, že jsem si to uvědomila. Jsem naprosto imunní vůči jeho neodolatelnosti. Už pro mě nic neznamená.'
Slezla z okna. S úsměvem zamířila do kuchyně, kde si udělala teplý čaj. Cítila se najednou lépe. Už jí netížily myšlenky na něj. Všechno se najednou jevilo úplně jinak. Všechno bylo mnohem snazší a světlejší.
"Sakuro? Sakuro, jsi tady?" její myšlenky přerušil hlas Shizune.
"Jsem tady," křikla Sakura. Najednou si vzpomněla, že nechala otevřené vstupní dveře. Možná je původně nechala otevřené pro něj. Ale to v tu chvíli bylo jedno.
"Tsunade chce, abys za ní okamžitě přišla," informovala ji.
"Hned běžím," odvětila Sakura a zmizela v okvětních lístcích sakury.
"Co si přejete, Tsunade-sama?" přešla rovnou k věci.
"Ještě počkej, Sakuro," zastavila ji Tsunade. "Musíme počkat ještě na Naruta a Hinatu. Oni půjdou na misi s tebou. Celé misi bude samozřejmě velet Kakashi."
"Fajn," přikývla Sakura a pustila se do čekání, které jí tolik nebavilo. Zdálo se, že se všichni někde flákají a Shizune je nemůže najít.
Povzdychla si. 'Kolikrát jsem už musela na někoho čekat?'
"O co jde?" otázal se Naruto, když společně s Hinatou vpadl do kanceláře. Oběma na rtech hrál šťastný úsměv. Sakura se s nimi dlouho neviděla. Mělo to hlavně dva důvody:
1. Naruto a Hinata spolu chodili, takže většinu času trávili jenom spolu.
2. Sakura většinu času trávila vyhlížením Sasukeho.
'Ale to se teď změní.' přesvědčovala se. 'Už na něj nebudu čekat. Pokusím se najít si někoho, kdo mě nebude pořád ignorovat. Najdu si někoho, kdo mi nebude stále dokola opakovat, že jsem otravná.'
"Ještě Kakashi," povzdechla si Tsunade.
Čekali dalších pět minut, než konečně dorazil Kakashi.
"Jsem ráda, že jste přišli," začala Tsunade. "Mám pro vás velice důležitou misi. Potřebuji, abyste prohledali okolí Konohy. Doneslo se mi, že by se nedaleko měli pohybovat členové Akatsuki. Asi ve stejnou dobu byl poblíž Konohy spatřen i Sasuke Uchiha."
V Sakuře hrklo. 'Ne!' okřikla se. 'Už pro mě nic neznamená, je mi jedno, jestli je živý nebo mrtvý. Nestarám se o to, jestli se pohybuje v okolí Konohy. A proč by mě to taky mělo zajímat? Vždyť už mě nezajímá, je mi jedno, co dělá.' přesvědčovala se.
"Nevím sice, co je na těchto zvěstech pravdy, nicméně potřebuji, abyste se porozhlédli. Kdyby se chtěl Sasuke vrátit, byla bych jenom ráda. Ale je taky možné, že se spolčil s Akatsuki a plánují útok. I když nepředpokládám, že by se spojili a dokázali spolupracovat. Ale jak sami víte, stát se může cokoli." Vážně na všechny pohlédla.
"Jak dlouho má tato mise trvat?" zajímalo Kakashiho.
"Dokud něco nenajdete. Potřebuji vědět, jestli je to pravda nebo ne. Pokud se prokáže, že zdroj nebyl důvěryhodný, dostane jinou misi," zákeřně se usmála.
"Dobrá tedy," zamumlal Kakashi. Pozorně si všechny prohlédl. Došlo mu, že se s nimi už delší dobu neviděl. Věděl, že je Sakura ještě stále posedlá Sasukem. Nemohl pochopit, že ji to vydrželo i po tom, co odešel.
Doneslo se mu také, že se Naruto a Hinata trochu sblížili. Věděl, že spolu chodí. Nikdy je nepotkal, z čehož usoudil, že většinu času tráví v soukromí.
"Kdy máme vyrazit?" otázala se Sakura.
"Ještě dnes. Bylo by dobré, kdybyste vyrazili chvíli po setmění. Myslím, že by to byl nejvhodnější čas pro vaši misi," klidným hlasem odpověděla Tsunade. Věnovala Sakuře krátký pohled. Spatřila v jejích očích odhodlání, ale i něco, co nikdy nečekala, že v jejích očích zahlédne. V jejích očích na okamžik spatřila záblesk krutosti spojené s nenávistí.
"Dobrá, sejdeme se v osm u brány. Všichni budete připravení a všichni tam budete," Kakashi přísně na každého pohlédl.
"Myslím, že se bude řešit, zda tam budete vy," prohodila Sakura.
"To je fakt, vždycky se zpozdíš ty, Kakashi. My jdeme vždycky včas," obrátil k němu svůj pohled Naruto.
"Dobrá, tak toho nechme. V osm u brány. Do té doby se mějte," lehce kývl na rozloučenou a zmizel.
"Naruto a Hinato," oslovila je Tsunade. "Jděte. Potřebuji si se Sakurou promluvit.
Všichni tři se na ní nechápavě podívali. Hinata společně s Narutem odešla, jak si Tsunade přála. Sakura zůstala stát v kanceláři.
"Sakuro," začala. Svůj pohled soustředila do jejích zelených očí. "Vím, že nejsi úplně spokojená s vývojem situace, co se týče Sasukeho. Doufala jsem, že když tě pošlu na tuto misi, prozřeš. Možná je to ode mě pošetilé. Ale myslela jsem, že se konečně vzdáš své touhy po něm," upřímně na ni pohlédla. "Řekni mi, opravdu ti za to stojí?"
"Nestojí mi za to," přiznala. "Dnes jsem se rozhodla. Už nechci každý den vysedávat v okně a čekat. Chci žít. Toužím po tom najít si někoho, kdo mě bude mít opravdu rád. Nestojím o toho, kdo mnou opovrhuje. Už jsem prozřela," informovala ji Sakura.
"Opravdu?" nemohla skrýt své překvapení. Byla upřímně ráda, že se Sakura rozhodla sama od sebe. Očividně ji nikdo nenutil. Své rozhodnutí učinila sama, což ji upřímně potěšilo.
"Jsem velice ráda, že jsi to udělala, aniž by tě k tomu někdo nutil. Hřeje mě u srdce, když vím, že jsi už opustila své dívčí sny a stáváš se konečně dospělou ženou. Jsem na tebe opravdu hrdá," přiznala s úlevou Tsunade.
"Taky jsem ráda, že mi to konečně došlo. Sice to trochu trvalo, ale už nemám potřebu za ním běhat. Najednou je mi úplně volný."
"Nezamilovala ty ses do někoho jiného?" zeptala se opatrně Tsunade.
"Jak bych jen mohla? Copak je tady někdo, kdo by mě chtěl?" ironicky se otázala.
"Naruto o tebe jevil zájem už dříve. Nepřemýšlela jsi o něm?"
"Ne, on teď chodí s Hinatou. Myslím, že jsou spolu velice šťastní, nerada bych se mezi ně pletla. Takový podraz bych Hinatě neudělala. Je to moje kamarádka, nemůžu jí přebrat Naruta," protestovala Sakura.
"Dobrá, já se do toho radši plést nebudu. Jenom chci, abys věděla, že ti upřímně přeji, aby sis někoho hodného našla. Přece jenom si to zasloužíš. Už kvůli tomu, co jsi musela vytrpět díky Sasukemu. Ale on je nyní minulost. Je úplně jedno, co se stalo v minulosti. Důležitá je přítomnost a s ní i budoucnost. Nezahoď svůj život. Věř mi, nestálo by ti to za to."
"Děkuju moc," usmála se Sakura.
"Nemáš vůbec za co," oplatila jí úsměv.
"Ještě něco, nebo už můžu jít?"
"Jenom jdi, musíš se připravit," vybídla ji.
Sakura přikývla a okamžitě se přemístila.
Stála ve své ložnici. Pod postelí našla batoh, do kterého začala postupně skládat potřebné věci: lékárničku, kunaie, hvězdice, různé bojové i lékařské náčiní, zásoby jídla a jako poslední věc přidala fotografii. Na té fotce byli čtyři osoby: ona, Naruto, Sasuke a Kakashi. Byla to fotka týmu sedm. Měla ji ráda, ukazovala jí, že na minulosti stále ještě záleží.
Poté šla do kuchyně, kde se najedla.
Spěšně se podívala na hodiny. Bylo pět hodin. Měla ještě tři hodiny do zahájení mise. Nevěděla, co by měla dělat. Normálně by si sedla do okna a vyhlížela Sasukeho, ale to teď nepřicházelo v úvahu. Už ho nemohla vyhlížet. Byl jí naprosto cizí. Už k němu nic necítila. Možná tak hluboké opovržení. Nic víc.
"Hej Sakuro!" křikl na ni Naruto, když procházel kolem jejího domu.
"Co je?" otázala se.
"Nechceš jít s náma na rámen?" zajímal se Naruto.
"Jasně že jo," usmála se Sakura. "Nemám, co dělat. Moc ráda půjdu."
"Skvělý, tak pojď," vyzval ji.
Sakura se zvedla a zašla ke dveřím, kde už na ni čekal Naruto společně s Hinatou.
"Nevyhlížíš Sasukeho?" podivila se.
"Ne, s tím už je konec. Skoncovala jsem s ním," přiznala.
"Tak to je dobře." Společně vyrazili. V Ichiraku strávili bezmála dvě hodiny. Když se v sedm všichni rozcházeli domů, byli nacpaní a vysmátí. Během jídla se dobře bavili. Povídali se a vyprávěli si různé historky. Byl to pro změnu jeden hezký zážitek v jinak pochmurném životě Sakury.
Sakura si ještě zkontrolovala, jestli má všechno a poté lehce poklidila byt. Netušila, jak dlouho bude mise trvat, přesto se nechtěla vrátit do špinavého a zaprášeného domu.
Ve tři čtvrtě na osm vyrazila. Šla pomalým šouravým krokem. Neměla kam spěchat, věděla moc dobře, že se Kakashi znovu opozdí, proto neměla důvod přijít přesně na osmou.
Ale i přes to dorazila k bráně jako první. Zbývalo ještě pět minut. Netrpělivě vyhlížela Naruta a Hinatu. Asi po třech minutách konečně dorazili. Oba se smáli jako šílenci. Oba vypadali, jakoby právě utekli z nějakého ústavu pro duševně choré.
Bylo osm. Kakashi ještě nedorazil.
"Já jsem věděl, že nepřijde," chlubil se Naruto.
"To jsme věděli všichni," usadila ho Sakura. Trpělivě si prohlédla okolí brány. Všimla si temné postavy mířící k nim.
"Asi už jde," informovala ostatní.
"No konečně. Zase pozdě," stěžoval si Naruto.
"Neremcejte a pojďte," vyzval je. Všichni beze slova poslechli. Dali se do skákání po stromech. Byli potichu, jak jen to šlo. Bedlivě sledovali okolí, chtěli si být jistí, že se v okolí nepohybuje někdo z podezřelých.
Hinata používala byakugan. "Něco vidím," hlásila.
"A co?" zeptal se netrpělivě Kakashi.
"Kousek před námi je mýtina s jezerem. Jsou tam dva ninjové, oba mají v očích sharingan," informovala je.
"Sasuke a Itachi," zamumlal Kakashi. "Tak fajn mládeži, teď se k nim přiblížíme a budeme je sledovat. Nesmí nás zpozorovat, je vám to jasné?" Ani nečekal na odpověď a začal se v tiše přibližovat k mýtině.
Ostatní ho následovali.
Sakura tiše skákala po stromech. Najednou se v ní nahromadila energie, kterou musela za každou cenu dostat ze sebe. Při posledním skoku se moc odrazila a nestihla se za nic zachytit. Spadla ze stromu na okraj mýtiny.
Když zvedla oči, uviděla nad sebou dva páry sharinganových očí.
'Jsem v pytli!' pomyslela si. Bylo jí jasné, že z tohohle se už nedostane.

SakuraUchihaHaruno13
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Urie-chan Urie-chan | 29. srpna 2013 v 23:41 | Reagovat

waw dobre sa to  zacina :) na aky par to bude ? len dufam ze nie sasusaku xD tesim sa na dalsi diel

2 SakuraUchihaHaruno13 SakuraUchihaHaruno13 | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 9:49 | Reagovat

[1]:sasusaku to určitě nebude,;) měla jsem v plánu někoho z Akatsuki, nejspíš opět Itachiho, na něj se mi dobře píše, pokud máš ale lepší nápad, klidně napiš. :-D

3 Urie-chan Urie-chan | 30. srpna 2013 v 15:22 | Reagovat

itasaku je dobre :) ten par milujem :D

4 Michaela Fabianová Michaela Fabianová | Web | 21. září 2013 v 17:32 | Reagovat

No teda....

5 Aki-chan Aki-chan | Web | 24. března 2014 v 12:57 | Reagovat

úžasní dielik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama