Krása tkví v pravdě, nebo lži?15

7. srpna 2013 v 16:37 | SakuraUchihaHaruno13 |  Ninja svět
"Co se tady děje? Nevíte snad, kolik je hodin?" vyrušil je Peinův nevrlý hlas.
"Je kolem pátý. To víme, jenom jsme si chtěli promluvit, tak jsme šli ven," vysvětlil Itachi.
"Fajn, tak vzbuďte Konan, aby udělala snídani. Potom vyrazíme do Konohy a uzavřeme celou tu záležitost se Sachiko," nařídil jim.
Itachi přikývl a okamžitě šel vzbudit Konan. Sachiko zůstala venku, ještě chvíli demolovala stromy a poté šla do sídla. Konan zrovna svolávala na snídani.
Všichni si poslušně sedli ke stolu a začali jíst. Sachiko jako obvykle stála a sledovala je. Nikdo nemluvil. Všichni byli otrávení z tak brzkého vstávání. Nikomu se do Konohy nechtělo, všichni by si nejradši ještě vlezli do postele a dál spali.
"Po snídani se mnou do Konohy půjde Sachiko, Sasori, Deidara, Itachi a Hidan. Vy jste byli svědky ústního podání smlouvy. A vy ostatní zůstanete a budete trénovat," rozhodl Pein.
Všichni mlčky přikývli. Nikdo netušil, jak dlouho to bude trvat.
"Tak jdeme," vyzval všechny jmenované Pein, jakmile dojedli. Bez rozloučení nebo jakýchkoli příprav vyrazili směr Konoha.
Cestou bylo ticho. Itachi sledoval Sachiko. Snažil se přijít na to, jestli to není nějaká past. Klidně by mohli vtrhnout do Konohy, kde by byli všichni přichystaní k boji. Nebo by to mohlo proběhnout mírovou cestou. Nikdo netušil, co se odehraje za branami skryté Listové vesnice.
"Jakmile tam dorazíme. Okamžitě se vydáme k Tsunade. Nechci zbytečně vyvolat rozruch," prolomila dlouhé ticho mezi nimi Sachiko.
"Proč ne? Co je na tom špatného?" zajímal se Pein.
"Kdyby se v Konoze objevilo několik členů Akatsuki, nemuselo by to vést k mírovému jednání. Přece jenom tam nejsou všichni informováni o té smlouvě. Mohli by na vás zaútočit a tím by se to všechno zkazilo," vysvětlila Sachiko.
"Zdá se, že jsi o tom hodně přemýšlela," prohodil.
"Jo, protože mi záleželo na tom, aby to dobře dopadlo. Zkoušela jsem všechny možné scénáře a jejich řešení. Není jisté, jestli vůbec projdeme bránou Konohy," konstatovala.
"Tím chceš říct co?" zeptal se.
"Myslím, že by bylo lepší přemístění. Tím bychom zamezili tomu, aby si nás někdo všiml a bylo by to taky rychlejší," navrhla.
"Něco na tom bude," uznal. "Fajn, takže několik metrů před bránou se přemístíme do její kanceláře," rozkázal Pein. Sachiko se lehce pousmála. Bylo velice jednoduché s ním manipulovat. Možná, že svou misi zvládne během několika dní. Možná…
"Fajn," zabručeli sborově ostatní zúčastnění. Nikomu se ve skutečnosti nechtělo do Konohy.
"Doufám, že to není nějaký podraz, protože jestli ano…" vyhrožoval Pein s upřeným pohledem na Sachiko.
"Jestli ano tak co? Co bys udělal? Zabil mě? Vždyť oba víme, že bys to nedokázal. Jenom by ses před celou Konohou ztrapnil," usadila ho Sachiko.
"Ehm, Ehm, Ehm," ozval se Itachi. Chtěl tím Sachiko upozornit, že existuje někdo, kdo by byl schopen ji porazit. Stále jí to připomínal.
"Trhni si," osopila se na něj.
"Tak už toho nechte, za chvíli tam konečně budeme," umlčel je Deidara. Jemu hrozně lezly na nervy ty jejich hádky. Nechápal, co proti sobě pořád mají. Sachiko mu byla celkem sympatická a Itachiho bral jako kamaráda. Nechápal, co by vzájemně mohli mít proti sobě.
Během několika následujících minut byli všichni zticha. Během několika následujících minut dorazili k bráně Konohy.
"Tak jdeme na to," vyzval všechny Pein. Během několika vteřin už stáli v Tsunadině kanceláři.
"Je celkem brzo," pozdravila je.
"Nápodobě. Nebyli bychom tady tak brzy, kdyby se Sachiko venku nehádala s Itachim," vysvětlil spěšně Sasori.
"Přišli jste sem podepsat tu smlouvu, nemýlím-li se," začala Tsunade.
"Ano, přesně proto jsme přišli," přitakal Pein.
"Tak se do toho dáme," vyzvala je Tsunade. Během několika následujících hodin společně vymýšleli pravidla, výhody i nevýhody nové smlouvy. Pokaždé, když někdo něco navrhl, druhá strana to zamítla. Byl veliký pokrok, když po třech hodinách dohadování a domlouvání uzavřeli smlouvu, s níž byly obě strany spokojené.
"Fajn, takže je to takhle: Sachiko zůstane u vás, přidá se k Akatsuki, bude plnit mise a bude přijata za plno hodnotnou členku. Bude podléhat Peinovým rozkazům. A Konoha bude chráněna. Vy na nás nebudete útočit, nebudete se s nikým proti nám spolčovat a v případě nouze nám pomůžete, když budeme cizí vesnicí napadeni," probrala to se všemi ještě jednou Tsunade.
"Přesně tak," přitakali všichni.
"Tak fajn, teď to musíte všichni podepsat," uzavřela to. Všichni udělali, jak Tsunade řekla. Každý pod podmínky smlouvy přidal svůj podpis, včetně Sachiko a Tsunade.
"Dobrý. Ještě něco nebo už můžeme jít?" otázal se Pein. Všichni byli už na odchodu.
"Ještě bych chtěla, aby si tohle Sachiko vzala," přerušila jejich odchod.
"Co to je Tsunade-sama?" zajímala se Sachiko, když jí Tsunade podávala malou, úhledně zabalenou krabičku, převázanou mašlí.
Pein ji to okamžitě vytrhl z ruky. Myslel si, že by to mohlo být něco, co by je postupem času mohlo zničit. K jeho překvapení to byla jenom stará fotografie v tlustém černém rámečku. Byla na ní členka ANBU, nejspíš Sachiko a jeden malý ninja. V jeho tváři hrál úsměv plný nadšení a úlevy. Ona měla na sobě plášť, přes hlavu kápi a na obličeji masku. Nedalo se určit, zda je šťastná nebo smutná. Její oči nebyly ve stínu masky vidět. Její tělo nic neříkalo. Byla jako vždycky, byla chladná a nepřístupná.
Sachiko si na ten den velice dobře pamatovala. Byla to jedna z jejích prvních misí, kdy byla ANBU. Ten kluk se jmenoval Hiroshi. Šel s ní na misi jako doprovod společně se dvěma dalšími chlapci. Měli jí pomáhat. Byli to úžasní stopaři a Sachiko je měla během mise trochu vyškolit. Hiroshi byl jediný, kdo přežil.
Tu misi si pamatovala od začátku až do konce. Byla to jediná mise, při níž zůstal její spolupracovník naživu. On jediný to se Sachiko přežil. Všechny ostatní vždycky zabila. Nechala ho žít, protože k tomu měla určité důvody. Ta mise pro ni byla v životě nejdůležitější. Ta mise jí ukázala, že vždy nemusí být tak krutá.
A Hiroshi to moc dobře věděl. Vážil si toho, že jako jediný přežil. Moc dobře věděl, proč to tak bylo.

SakuraUchihaHaruno13
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaké jsou lepší povídky? Ninja svět, nebo normální svět?

Ninja svět!
Normální svět!

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 27. února 2014 v 13:40 | Reagovat

wau perfektní dielik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama