Krása tkví v pravdě, nebo lži?9

30. července 2013 v 16:18 | SakuraUchihaHaruno13 |  Ninja svět
Itachi se postavil a přidal se k nim. Chtěl ukázat, že Sachiko dokáže porazit. Chtěl ji unavit před bojem s Peinem. Chtěl, aby neměla tak jisté vítězství. Chtěl vidět, jak se snaží.
Každý jejich útok odrazila mávnutím ruky. Nikdy nevynaložila moc energie, nesnažila se. Neměla to zapotřebí. Neměla k tomu důvod, nemusela moc plýtvat energií. Jednoduše je zvládla.
"Nechcete pomoct?" zeptal se Sasori, když ten jejich boj delší dobu sledoval.
"Klidně se přidej," vybídl ho Deidara. Sasori neváhal a okamžitě se k boji přidal. Sachiko se pod maskou usmála. Přišlo jí zvláštní, že jsou tak naivní a myslí si, že jí ve třech dokážou porazit. I když každý útočil z jiné strany, snažili se ji překvapit zezadu nebo používali různé klamy, nedokázali jí porazit. Vždycky jejich taktiku předem prokoukla a dokázala ji vždy v pravý čas zablokovat. Nikdy se jim nepodařilo ji zasáhnout. Vždy minuli. Nedokázali jí ublížit. Nepodařil se jim uskutečnit jediný útok tak, jak chtěli. Všechno zkazili nebo jim to zkazila Sachiko.
Nikdo z nich nevěděl, že je ze svého úkrytu na stromě pozoruje někdo z Konohy, samozřejmě kromě Sachiko. Ta jeho přítomnost odhalila hned na začátku. Věnovala mu jenom jeden krátký pohled, který jasně naznačoval, aby okamžitě zmizel. Naruto to však neudělal. Dostal od Tsunade příkaz, že musí Sachiko pozorovat a zjistit, jestli ji k sobě opravdu vezmou. Naruto věděl, že se večer bude konat souboj mezi Sachiko a Peinem. Věděl, že jestli Sachiko Peina porazí, stane se členkou Akatsuki a potom bude znát všechny jejich plány.
"Kdy bude večeře?" otázala se Sachiko, když si všimla, že Itachi, Deidara i Sasori zrychleně dýchají.
"V šest," odpověděl Itachi a zaútočil. Sachiko se mu ladně vyhnula a položila mu další otázku: "V kolik tady máte večerku?"
"Neptáš se nějak moc? Ještě není jistý, jestli zítřejší den přežiješ, tak si prosím tě nelam hlavu s tím, kdy tu máme večerku," usadil ji Pein.
"Já nejsem člověk, který se zalekne prvního varování. Je mi jedno, co o mně myslíš, ale měl bys vědět, že mně strach nenaženeš. Zkusilo to už tolik ninjů, ale nikomu se to nepodařilo. Vzdej to, než přijdeš k úrazu," oplatila mu drzost.
"Ty mi vyhrožovat nebudeš. Nemáš na to právo. Jsi jenom slabá holka z Listový. Nic nevíš, nic neumíš. Máš jenom velkou hubu, ještě jsi neudělala nic, co by mě přesvědčilo o tvých schopnostech. Dokud neuznám, že jsi mi rovným soupeřem, urážet mě nebudeš. Tohle jsem už řekl hodně nijům. Někteří to pochopili, zato jiní za svou troufalost zaplatili životem. Je na tobě, k jaké skupině se přidáš," pokračoval v proslovu Pein.
"Však dneska budeš mít šanci přesvědčit se o mých schopnostech, potom se uvidí, kdo do jaké skupiny patří," uzavřela jejich debatu Sachiko a odrazila společný útok tří členů Akatsuki. Potom vrátila svůj pohled k Peinovi.
"Jenom náhoda," ohodnotil její výkon a odešel.
"Nafoukanec," odfrkla si Sachiko. Zvedla oči, aby se podívala na Naruta. Pořád tam stál. Ve tváři mu hrál lehký šibalský úsměv. Bylo vidět, že se hrozně těší na ten boj. Chtěl vědět, co všechno Sachiko dokáže. Moc často ji bojovat neviděl, pokud se nepočítá nedávný boj před Konohou, kdy bojovala s několika členy Akatsuki najednou.
"Celkem se na ten zápas těším," přiznal Deidara.
"Proč? Chceš vidět svého velitele, jak prohrává?" zeptala se Sachiko.
"Myslím, že to bude zajímavý boj. On je hrozně silný," vysvětlil.
"Silnější než já?" zajímala se Sachiko.
"Těžko říct, proto se na to těším," odpověděl.
"Neboj. Však se dočkáš," usmála se Sachiko a zablokovala další jeho útok. Ani konverzace ji neoslabila. Pořád se plně soustředila na boj. Nic ji nemohlo rozptýlit.
"Nechcete si dát chvilku pauzu?" zeptal se znaveně Sasori.
"Vy běžte, já zůstanu," řekl Itachi a znovu zaútočil. Sachiko zastavila jeho útok a znovu mu nakopla jeho slabé místo.
"Pořád si moc věříš, co? Však ono tě to jednou přejde. Teď jenom záleží na tvé inteligenci, buďto ti to dojde brzy a vyjdeš bez trvalého poškození anebo to bude trvat dlouho a ty mezitím přijdeš o koule. Je to jenom na tobě," prozradila mu Sachiko.
"Já se jen tak nevzdám," odpověděl. Pro jistotu si své přirození chránil.
"Jak chceš." Sachiko vytáhla svou katanu a namířila ji na Itachiho. Ten bleskově vytáhl svou. Chvilku si každý měřil toho druhého. Hledali nevhodnější okamžik k útoku. Sachiko se mu zahleděla do očí. Nevěděla, co v nich hledá. Možná jenom ujištění, že koná správně. Nebyla si jistá tím, co chce udělat. Její zkamenělé srdce jí zradilo. Měla pocit, jako by si dělalo, co chce. Nezávisle na tom, co chce ona. Dobře si pamatovala, jak její srdce projevilo milost, když sledovala, jak Tsunade oslavuje narozeniny dávno zmizelé Sakury. A teď měla pocit, jakoby její srdce znovu roztálo. Netušila, proč se to děje. Po dlouhé době ucítila zahřátí od srdce a téměř neskrývatelnou radost. Netušila, co se stalo. Nevěděla, co ten pocit vyvolalo. Neviděla sebemenší důvod, proč by se měla cítit šťastná. Proč by vůbec měla něco cítit. Vždyť se už dávno všech pocitů zřekla. Rozhodla se cítit jenom bolest, utrpení, nenávist, ignoraci. Zřekla se štěstí, lásky, přátelství a radosti. Řekla si, že už nikdy nebude cítit takové pocity. Tak proč se znovu vrátily? Proč jí znovu obtěžují? Proč jí kazí život? Proč ji oslabují? Vždyť musí být silná! Musí porazit Peina a zabít všechny členy Akatsuki. Nesmí podlehnout citům! Vždyť už dávno nic necítí! Jak je to možné? Není nic, co by jí donutilo znovu cítit. Tak proč znovu něco cítí? Proč? Proč? Proč? Ptala se Sachiko sama sebe. Jenom na chvilku se zapomněla soustředit na boj s Itachim. Na chvilku se její myšlenky smekly jinam a byl z toho malér. Itachi okamžitě využil situace a bodl ji do ramene. Sachiko nová bolest přivedla zpět do reality. Netrvalo dlouho a hned jí došlo, co se stalo. Itachi stál za ní. Tiskl ji katanu ke krku a druhou rukou svíral část její masky. Chtěl vědět, kdo je ta dívka, která jím tolik pohrdá. Chtěl vidět tvář nejsilnějšího ninji z Konohy.
"Tak kdo jsi?" zeptal se a škubl rukou. Maska mu zůstala v ruce, ale Sachiko byla pryč.
"Vrať mi ji," ozvalo se za ním. Ucítil ostří katany na svém krku. Přišel o možnost, podívat se jí do obličeje.
"Za co?" otázal se.
"S tebou se dohadovat nebudu," řekla a masku mu vyškubla z ruky. Rychle si ji nasadila. Nechtěla, aby někdo věděl, jak vypadá.
Naruto to celé sledoval. Byl zvědavý, jak ta dívka vypadá. Nikdy nedostal možnost podívat se jí pod masku. Nikdo to právo neměl. Nikdy to nikomu nepovolila. Nechtěla, aby někdo věděl, kdo ve skutečnosti je. Naruta zajímalo, proč to dělá. Okamžitě ho nepadlo, že je ošklivá. Nebo má třeba předkus anebo zjizvený obličej.
Teď dostal dokonalou příležitost, aby to zjistil. Měl několik vteřin na to, aby zahlédl rysy její tváře, ale nezvládl to. Sachiko své pohyby bez masky učinila tak, aby její tvář neviděl Itachi, Naruto ani nikdo ze sídla.
SakuraUchihaHaruno13
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 19. února 2014 v 11:17 | Reagovat

parádní dielik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama