Krása tkví v pravdě, nebo lži?

22. července 2013 v 18:21 | SakuraUchihaHaruno13 |  Ninja svět
Byl první jarní měsíc. V Konoze začínaly kvést stromy. Všude bylo veselo. Tedy skoro všude. Tsunade seděla v kanceláři a přemýšlela nad tím, koho by měla poslat na misi. Šlo o misi proti Akatsuki, kteří stále obléhali Konohu. Bylo potřeba je nějak dostat pryč, než si toho někdo všimne.
Potřebovala několik spolehlivých ninjů, kteří by se s nimi nějak dohodli nebo v nejhorším případě je zabili.
Sasuke se už vrátil do Konohy, stejně jako Naruto. Oba by se na tu misi hodili, jenom potřebovali ještě někoho. Tsunade okamžitě napadla Sakura, ale hned jí došlo, že to nepůjde. Sakura už víc jak rok nebyla nikde k nalezení. Při poslední misi se ztratila a nikdo ji nebyl schopen nalézt. Proto chtěla vzít Hinatu nebo TenTen, ale ty byly na jiné misi. Nevěděla, koho by ještě k nim mohla dát. Chtěla, aby s nimi šla dívka, která je bude hlídat. Která bude mít zodpovědnost. Proto se rozhodla pro jednu členku ANBU, pro Sachiko. Byla to velmi tvrdá bojovnice, která z každého boje vyšla jako vítěz. Nikdo ji nebyl schopen porazit. Ani Kakashi, ani samotná Tsunade. I když to vědělo jenom málo ninjů, byla tou nejlepší, co v Konoze měli. A teď ji potřebovali. Nikdo jiný by se na boj s Akatsuki nehodil líp než ona. Byla hrozně silná, proto chodila jenom na ty nejtěžší mise, které měly být splněny bez jakýchkoli chyb.
Už se rozhodla. Na další misi půjde Sasuke, Naruto a Sachiko.
"Shizune! Zavolej mi Naruta, Sasukeho a Sachiko!" rozkázala Tsunade panovačným hlasem.
"Hai, Tsunade-sama," poslušně přikývla Shizune a okamžitě šla jmenované ninji hledat.
Neuplynulo ani deset vteřin a v Tsunadině kanceláři se objevila Sachiko. Naprosto tiše přešla ke stolu a zadívala na ni.
"Co si přejete, Tsunade-sama?" otázala se, aniž by uhnula pohledem.
"Řeknu to, až tady budete všichni," odpověděla Tsunade klidně.
"Já nejdu sama?" podivila se Sachiko. Normálně na mise chodila sama, protože ti, co cestovali s ní, obvykle nepřežili prvních pět minut. Sachiko je všechny pobila. Nepotřebovala, aby se jí někdo pletl pod nohy.
"Ne, dostaneš k sobě ještě Naruta a Sasukeho," informovala ji. Sachiko si tiše odfrkla. Ty dva neměla zrovna v lásce. Takže další, co přijdou o život. Pomyslela si. Vždy dostála svému jménu. Sachiko znamená chladný a přesně taková byla. Srdce jako z ledu. Bez citů a emocí. Bez slitování. Neexistoval nikdo, ke komu by chovala jiné city než nenávist nebo naprostou lhostejnost. S nikým se nekamarádila, nikoho nemilovala. Neměla koho. Její rodiče už dávno byli po smrti a její přátelé se stali jejími nepřáteli. Zapomněla, jaké to je, když člověk miluje nebo má někoho alespoň trochu rád. Její city zmrzly, její maska kryla její tvář. A pod ní by člověk stejně našel jenom kamenný výraz plný nenávisti a lhostejnosti. Bolest se naučila skrývat, dusila ji v sobě. Nikomu nedávala najevo, jak moc ji ranila milost. Nikomu neukazovala, že dokáže cítit bolest nebo jakkoli trpět. Všichni ji měli za stroj. Stroj, který nic necítí, mašina určená k zabíjení, kterou nedokáže nic zranit. Ještě se nenašel nikdo, kdo by dokázal proniknout k jejímu ledovému srdci a rozehřát ho natolik, aby se v ní probudily city. Nikdo to nedokázal. Nikdo by to ani neměl dokázat.
"Volala jste nás, Tsunade-sama?" zajímal se Naruto, když společně se Sasukem vešli do její kanceláře.
"Ano, volala jsem vás. Máte misi, společně tady se Sachiko. Jde o to, že Akatsuki obléhají Konohu. Vaším úkolem je buďto se s nimi dohodnout, anebo je pobít. Velet této misi bude samozřejmě Sachiko. Její slovo bude zákon. A ten, kdo neuposlechne…" na chvilku se odmlčela. Vypadalo to, že na něco vzpomíná. "Však vy víte, co se stane. Víte přece, co se stalo všem ostatním," dokončila svůj proslov se smutným výrazem.
"Máme vůbec nějakou šanci na přežití?" zeptal se Naruto a úšklebkem ve tváři.
"Popravdě to s vámi nevypadá příliš dobře," odpověděl Sachiko ledově klidným hlasem. Naruto nasucho polkl. Nelíbila se mu představa, že během několika následujících hodin přijde o svůj život.
"Máte ještě nějaké otázky?" otázala se Tsunade.
"Kdy máme vyrazit?" zajímal se Sasuke.
"Dneska je 28.března, Sakura by dnes slavila své devatenácté narozeniny, proto jsem se rozhodla, že jí přichystám oslavu. Bylo by dobré, kdybyste se tu ještě chvilku zdrželi, chci, co největší účast, aby Sakura věděla, jak moc jsme ji měli rádi a jak jsme si jí vážili," vysvětlila Tsunade.
"Nepřijde vám trochu divné pořádat oslavu někomu, kdo už není mezi námi?" zeptal se Naruto.
"Ne, protože Sakura stále žije! A zaslouží si to!" rozkřikla se Tsunade. V jejím hlase bylo patrné, že žádné námitky nepřijme. Pevně věřila tomu, že Sakura stále žije.
"Dobrá, takže zítra ráno v pět hodin před bránou Konohy. Buďte připravení. A ten, kdo se zpozdí, bude mít smůlu," nekompromisně nařídila Sachiko a potom tiše dodala: "A já budu mít štěstí." S těmito slovy zmizela v obláčku kouře.
"Můžete jít," propustila je Tsunade.
Večer se konala slavnost, přesně jak Tsunade řekla. Všichni oslavovali. Procházeli Sakuřin byt a pokládali tam dárky, které narychlo sehnali. Jediný člověk, který to bral vážně, byla Tsunade, jinak to všichni ostatní brali jako možnost se opít. Nic jiného v tom neviděli. Symbolika jim naprosto unikala.
Sachiko seděla na stomě, z jehož koruny to celé sledovala. Přišlo jí, že to bylo od Tsunade hezké uspořádat oslavu někomu, kdo je považován za mrtvého. Ukazovala tím, že na Sakuru nezapomněla, že jí stále nosí v srdci, jako svou dceru. Přišlo jí to vážně krásné, byl to důkaz toho, že se jí po ní stýská, že by se s ním chtěla ještě někdy setkat. Znamenalo to, že i když jí Sasuke odmítal, pro někoho měla cenu. Nebyla jenom otravná, jak jí to říkal Sasuke. Byla něco víc. A toho si Sachiko vážila. Byla ráda, že se najde někdo, kdo na tu růžovlasou dívka stále ještě vzpomíná. I když ona neměla city, pohladilo ji to na duši. Na chvilku roztál ten led, který zmrazil její srdce, ale opravdu jenom na chvilku.

Tohle je první díl povídky: Krása tkví v pravdě, nebo lži?
Doufám, že se líbí,
SakuraUchihaHaruno13
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaké jsou lepší povídky? Ninja svět, nebo normální svět?

Ninja svět!
Normální svět!

Komentáře

1 Boss rodiny Mafioso Boss rodiny Mafioso | Web | 26. července 2013 v 10:08 | Reagovat

Hele, a nemůžu si vybrat obojí? Mylsím v té anketě. Ale to je momentálně jedno, protože píšeš vážně skvěle! Ale mám jednu otázečku - PROČ JSI KSAKRU NECHALA ZTRATIT SAKURU?! Ano sice jí nemám moc v lásceale to je jedno. Doufám, že tam bude někde i zmínka o samotném Narutovi, ne jen takhle na okraji :-D

2 SakuraUchihaHaruno13 SakuraUchihaHaruno13 | E-mail | Web | 26. července 2013 v 11:31 | Reagovat

[1]:Ahoj, díky moc za koment.
K tomu, abych nechala Sakuru ztratit, jsem měla dost velký důvod (nebudu vysvětlovat, zkazilo by to děj).
A neboj se, o Narutovi ještě uslyšíš, mám v plánu ho do toho děje trochu zastrčit. Ale to bude trochu později, teď to bude spíš za Sakuřina pohledu, jak se jí daří v Akatsuki a tak.
A ty taky píšeš moc hezky, je škoda, že momentálně nemůžeš psát.
A moc děkuju za chválu. Pokusím se co nejrychleji napsat další díl.
Momentálně nemůžu psát, protože si teď  vybírám piercingy ;-)
Měj se hezky, a zase se ozvi!

3 Aki-chan Aki-chan | Web | 9. února 2014 v 20:07 | Reagovat

Velmi krasni dielik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama